روغن جوانه‌ی گندم چیست؟

از جنین یا مغز دانه‌ی گندم گرفته می‌شود، روغن جوانه‌ی گندم روغنی طبیعی، به رنگ زرد روشن و قابل حل در چربی می‌باشد. از آن جایی که یک روغن خام است، بسیار غلیظ است و بوی شدیدی دارد. با وجود این که جوانه‌ی گندم تنها ۳ در صد از وزن دانه‌ی گندم را تشکیل می‌دهد، فواید جوانه‌ی ‌گندم برخاسته از این واقعیت است که تقریباً ۲۵ درصد کل پروتئین، ویتامین و مواد معدنی دانه‌ی گندم را در خود جای داده است. این روغن بسیار حساس است به طوری که اگر با احتیاط و تحت شرایط خاصی نگه داری نشود احتمال دارد تجزیه شود. روغن باید از دمای بالا دور باشد زیرا اگر در معرض دماهای خیلی بالا قرار بگیرد، ممکن است فاسد شود. هر چند، اگر در شرایط مناسب نگه داری شود،

عمر نگه داری روغن جوانه‌ی گندم می‌تواند چند ماه افزایش یابد.

۱-بافت و رنگ پوست

اکثر مرطوب کننده ها و کرمهای شب وروز که از پوست محافظت میکنند، دارای ویتامین E هستند. این روغن به بهبود گردش خون و به آفتاب سوختگی بسیار کمک میکند . برای درمان بیماری های پوستی مانند درماتیت، پسوریازیس و اگزما خوب  است.

۲- بهبود قدرت عضلانی و استقامتی

برای کسانی که مرتب به باشگاه میروند و نیاز به ساخت قدرت عضلانی دارند ، این روغن ،قدرت عضلانی را بهبود می بخشد

۳- از قلب محافت می کند و التهاب را کاهش می دهد.

 اسیدهای چرب عمدتا اسید لینولنیک در روغن جوانه گندم به کاهش التهاب در دستگاه گوارش کمک می کند. اسید اولئیک  به محافظت از قلب برای  بیماری های قلبی و عروقی بسیار کمک می کند.

۴- محافظت قلب از بیماری های قلبی و عروقی.

روغن جوانه گندم
روغن جوانه گندم

 برای کنترل سطح کلسترول در کبد موثر است. کاهش سطح LDL یا کلسترول بد و افزایش سطح HDL یا کلسترول “خوب” در بدن است. از این رو، کسانی که در معرض خطر بیماری قلبی یا سکته مغزی  هستند ،باید  ترکیب روغن جوانه گندم را به عنوان یک بخش اساسی از رژیم غذایی خود بگنجانند.