روغن بذر کتان

روغن بذر کتان به دلیل داشتن موسیلاژ بالا یکی از بهترین داروهای طبیعی برای درمان کندی عملکرد دستگاه گوارش و درمان یبوست است. 

علاوه بر مصرف خوراکی این روغن، ماساژ آن روی شکم و در حالتی که کف دست در جهت عقربه ساعت به روی عضلات شکم می‌چرخد موجب بهبود عملکرد دستگاه گوارش و درمان یبوست می‌شود.

 استفاده از روغن کتان به صورت موضعی و ماساژ بدن با این روغن در زنان موجب کاهش دردهای قاعدگی و همین‌طور کاهش علائم یائسگی در آنها می‌شود.

  امگا۳ موجود در روغن تخم کتان یکی از بهترین موادمغذی برای پیشگیری از پوکی استخوان در میانسالان و سالمندان است، بنابراین ماساژ بدن با این روغن از آغاز میانسالی به مردان و زنان توصیه می‌شود.

  افراد مبتلا به التهاب و درد مفاصل به ویژه بیماران مبتلا به نقرس با ماساژ روغن کتان می‌توانند تا حد زیادی درد و التهاب مفاصل را تسکین دهند.

 ماساژ پوست سر و ریشه مو با روغن کتان می‌تواند بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به ریزش مو باشد. تنها کافی است چند قطره از این روغن را روی پوست سر بریزید و با کمک بند دوم و سوم انگشتان دست به آرامی پوست، ریشه و ساقه موها را ماساژ دهید.

   دقت کنید که استفاده از روغن زیاد برای ماساژ سر نه تنها موجب درمان نمی‌شود بلکه خود می‌تواند در دراز مدت موجب افزایش ریزش موها شود.

روغن بذرکتان
روغن بذرکتان